Prokurator Rejonowy w Kamieniu Pomorskim skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie oskarżonemu o to, że w sierpniu 2019 r. na plaży w Dziwnowie, działając w bezpośrednim zamiarze pozbawienia życia pokrzywdzonego ugodził go kilkunastokrotnie nożem, co doprowadziło do zgonu pokrzywdzonego - poinformowały służby prasowe szczecińskiej prokuratury okręgowej.

Według śledczych, w nocy 4 sierpnia 2019 r. dziewiętnastoletni podejrzany i jego ofiara przebywali razem na plaży w Dziwnowie. Doszło tam pomiędzy nimi do kłótni i bójki, w trakcie której podejrzany kilkunastokrotnie ranił pokrzywdzonego, między innymi w klatkę piersiową i tułów. Pokrzywdzony zmarł na skutek odniesionych obrażeń.

Oskarżony został zatrzymany zaraz po dokonanej zbrodni i na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowany. Ten środek zapobiegawczy stosowany był wobec niego również w dniu kierowania aktu oskarżenia do sądu.

Oskarżony nie był wcześniej karany. Za zarzucaną zbrodnię zabójstwa mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od ośmiu lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocie.