Trener Manchesteru City Josep Guardiola już prawie dwa tygodnie temu przyznał, że Sane nie przedłuży wygasającego za rok kontraktu i odejdzie z tego klubu:

Leroy odmówił przedłużenia umowy. Jeśli na zakończenie sezonu dwa kluby dojdą do porozumienia, odejdzie. Jeżeli nie, odejdzie dopiero z końcem umowy. Klub składał mu ofertę dwa lub trzy razy, ale ją odrzucił.

Nieoficjalnie: Bayern pozyskał Leroya Sane za 50 milionów euro

Guardiola chciał, aby Sane, który jego zdaniem ma "szczególną jakość", pozostał w ekipie City, ale - jak przyznał - piłkarz zamierza rozpocząć nowy etap w karierze. Doniesienia medialne już od dawna łączyły reprezentanta Niemiec z mistrzem Bundesligi Bayernem, a we wtorek niemieckie i angielskie media podały, że oba kluby osiągnęły porozumienie w tej sprawie.

24-letni obecnie Sane trafił do Manchesteru City w 2016 roku z Schalke 04 Gelsenkirchen. Był czołową postacią zespołu, zdobył z nim dwukrotnie mistrzostwo Anglii, ale na początku sierpnia ubiegłego roku doznał ciężkiej kontuzji kolana podczas meczu o Tarczę Wspólnoty. Dynamiczny skrzydłowy wrócił do gry dopiero niedawno, po przerwie spowodowanej koronawirusem.