Konserwatywny bunt młodych

  

Krzysztof Bosak, który w wyborach prezydenckich zdobył niecałe 7 proc. głosów, pozyskał sobie prawie co czwartego wyborcę w wieku 19–29 lat. Można zaryzykować twierdzenie, że młodzieżowy bunt w Polsce przybiera barwy Konfederacji.

To w sumie dobra wiadomość dla Polski. Kiedy bowiem gniew młodych ludzi w Europie Zachodniej wymierzony jest w „heteropatriarchat” czy „białą dominację”, w Polsce bunt młodzieży związany jest z realnymi problemami – jest skierowany przeciw niekontrolowanej globalizacji, zamordyzmowi poprawności politycznej i więzom, które polskiej gospodarce chcą narzucić brukselskie elity. O ile więc „rewolucja młodych” w Europie Zachodniej może przynieść tylko destrukcję, o tyle polska „rewolucja młodych” może pomóc konstruktywnym zmianom. Młodzi wyborcy Konfederacji są tylko w tej kwestii nieco mniej cierpliwi.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts