Szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej spotkała się z mieszkańcami Gostynina w ramach cyklu „Łączy Nas Polska”. W spotkaniu, które odbyło się na gostynińskim zamku, uczestniczył wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki. Oboje podkreślali bardzo dobrą współpracę rządu PiS i prezydenta Andrzeja Dudy we wprowadzaniu zmian służących rozwojowi Polski i realizacji programów społecznych.

- Bardzo chciałabym poprosić, abyśmy próbowali przekonać nieprzekonanych do tego, że osobą, która jest godną zaufania jest pan prezydent Andrzeja Duda, który pokazał przez te pięć lat, że jest zawsze z Polakami, że jest zawsze z Polską, że jest za tym, aby Polska była państwem suwerennym, państwem, o którego markę dba się na arenie międzynarodowej

– powiedziała Maląg, zwracając się do mieszkańców Gostynina. Przekonywała, iż konieczne jest zadbanie o to, aby Polska przez kolejne lata była dobrze rządzona i miała godnego prezydenta.

Maląg zaznaczyła, że organizowany przy okazji kampanii Andrzeja Dudy cykl spotkań odbywających się w całym kraju pod hasłem „Łączy Nas Polska” ma pokazać wyborcom, co zostało zrobione przez ostatnich pięć lat. Mówiła w tym kontekście o „podróży w dobrym kierunku”, która rozpoczęła się w 2015 r. wyborczą wygraną obecnego prezydenta. „Rozpoczęło się wtedy budowanie dobrego czasu dla Polski, dobrego czasu dla polskich rodzin, przede wszystkim podniesieniem godności polskiej rodziny” – podkreśliła minister.

Maląg wspomniała przy tym o wprowadzanych w ostatnich latach projektach społecznych. Wymieniła m.in. program 500 plus, w ramach którego – jak mówiła – „na chwilę obecną przekazano do polskich rodzin 114 mld zł”, a także program wyprawek szkolnych „Dobry start” w wysokości 300 zł na każde dziecko, którego łączna kwota wsparcia wyniosła dotąd 4,5 mld zł.

- Jest to potężne wsparcie przy wydatkach – wiemy, jak dużych – przy rozpoczęciu roku szkolnego

 – dodała minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Przypomniała również o obniżeniu wieku emerytalnego, z którego skorzystało ok. 1 mln osób, a także o projekcie emerytura plus, czyli trzynastej wypłacie tego świadczenia, z którego korzysta ponad 10 mln seniorów, przy czym – jak podkreśliła – „tylko w tym roku ponad 12 mld zł zostało na ten cel przekazane”.

Nawiązując do trwającej kampanii przed drugą turą wyborów prezydenckich, Maląg oceniła, że „tak naprawdę opozycja walczy o wszystko, o przełamanie tego właśnie budowania dobrego czasu, budowania Polski takiej, która przede wszystkim powinna służyć Polakom”. „Walczymy o prezydenta polskich spraw” – podkreśliła, namawiając do mobilizacji członków i sympatyków PiS oraz Zjednoczonej Prawicy i głosowanie na Andrzeja Dudę.