Zdaniem Jakuba Szydłowskiego, reżysera spektaklu i szefa artystycznego Teatru Muzycznego, który w poniedziałek spotkał się z mediami, poziom przesłuchań był bardzo wysoki, ale - jak zapewnia - nie było żadnych wątpliwości przy wyborze wykonawców najpełniej pasujących do postaci.

Biuro prasowe teatru przypomniało, że o główne role ubiegali się artyści z całego kraju. Do pierwszego etapu castingu zgłosiło się ponad 200 aktorów. Do kolejnego przeszło ponad stu i spośród nich wybrano obsadę głównych ról i zespół wokalno-aktorski.

W roli Vivian – marzącej o lepszym życiu dziewczyny, pracującej przy Hollywood Boulevard – publiczność zobaczy Malwinę Kusior z warszawskiego Teatru Roma. Na swoim koncie ma ona występy w takich musicalach, jak "Piloci", "Mamma Mia!", "Ale musicale!", "Deszczowa piosenka" i "Taniec wampirów".

W roli Vivian wystąpi również Marta Wiejak - artystka współpracująca m.in. z Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, Teatrem Muzycznym w Poznaniu; w latach 2012–2013 dwukrotnie występowała gościnnie w londyńskim The Club at The Ivy w towarzystwie jazzowego pianisty Joe Thompsona. W warszawskiej Romie grała m.in. w "Deszczowej piosence", "Księdze dżungli" i "Alicji w Krainie Czarów".

Z kolei głównego bohatera - przystojnego, zdystansowanego do rzeczywistości i świata biznesmena Edwarda - zagrają Tomasz Bacajewski, Marcin Jajkiewicz i Rafał Szatan.

Pierwszy z nich znany jest m.in. z roli Judasza w spektaklu "Jesus Christ Superstar" Webbera w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako aktor Teatru Muzycznego w Gdyni, gdzie wystąpił w ponad 20 musicalowych tytułach. Współpracował też z Och-Teatrem, Teatrem Komedia i Operą na Zamku w Szczecinie.

Do roli Edwarda wybrano też Marcina Jajkiewicza. To wokalista jazzowy i musicalowy, a także piosenkarz. Jest pierwszym odtwórcą postaci Georga von Trappa w polskiej realizacji musicalu "Dźwięki muzyki". Występował w programie telewizyjnym "Jaka to melodia?". W Teatrze Muzycznym w Łodzi gra rolę Jeana Valjeana w "Les Misérables", lwa Aleksa w "Madagaskarze – musicalowej przygodzie" i Johna w "Miss Saigon".

Po raz pierwszy na deskach łódzkiej sceny wystąpi Rafał Szatan, trzeci z aktorów, wybranych do głównej roli męskiej. Z musicalem związany jest od 2009 roku, kiedy to wystąpił w polskiej premierze scenicznej wersji "High School Musical". W latach 2010–2015 był wokalistą zespołu RH+. Brał udział w programach "The Voice of Poland" i XFactor.

W pozostałych rolach publiczność zobaczy Małgorzatę Chruściel, Olgę Szomańską i Dagmarę Rybak w roli Kit – przyjaciółki Vivian, a także Pawła Erdmana i Tomasza Steciuka w roli Pana Thompsona – menedżera Beverly Wilshire Hotel.

Postać wesołego sprzedawcy map – Happy Mana – stworzą Karol Drozd i Maciej Pawlak, bezwzględnego prawnika, biznesowego partnera Edwarda – Phillipa Stuckeya – zagrają Piotr Płuska i Marcin Sosiński, a w rolę kontrahenta Edwarda – Jamesa Morse’a wcielą się Andrzej Orechwo i Janusz Skoneczny.

Musical "Pretty Woman" - historię miłosną przeniesioną z filmowego ekranu na teatralne deski - wyreżyseruje Jakub Szydłowski. Kierownictwo muzyczne nad spektaklem sprawuje Jakub Lubowicz, za scenografię odpowiada zaś Grzegorz Policiński. Kostiumy przygotuje Anna Chadaj, a choreografię opracował Jarosław Staniek przy współpracy z Katarzyną Zielonką. Autorem przekładu tekstu jest Daniel Wyszogrodzki.