Podczas spotkania w Kraśniku premier podkreślał, że rząd PiS prowadzi "politykę opartą o godność człowieka, dbałość o każdego człowieka, o kulturę polską, tradycję i tożsamość".

Jak mówił, wie, jaka jest polityka wartości prezydenta Dudy. "Wiem, na jakich wartościach opiera swoje myślenie. Ja podzielam tę politykę, te jego wartości. Wspólnie prowadzimy politykę dla wszystkich Polaków, dla całej Polski" - zapewnił szef rządu.

Morawiecki przekonywał, że sytuacja gospodarcza w Polsce jest opanowana. Poinformował, że ma pierwsze - na razie niepełne - dane dotyczące bezrobocia w czerwcu. "To będzie jeden z najniższych przyrostów bezrobocia w ostatnich miesiącach i w całej Unii Europejskiej. Boli mnie każdy bezrobotny, każdy dodatkowy (bezrobotny), ale dla wszystkich będziemy szukali pracy. Miarą jest porównanie do innych krajów Unii. Panie Rafale Trzaskowski, to w czasach (rządów) waszej Platformy bezrobocie wzrosło o ponad dwa miliony, a nie było takiego kryzysu jak ekonomiści nazywają ten dzisiejszy" - mówił.

Jak dodał, "sytuacja epidemiczna też jest opanowana, bo coraz mniej jest zachorowań". "Dlatego wszystkich zapraszam: śmiało idźcie do urn wyborczych 12 lipca. Młodsi, starsi, w sile wieku. To jest bezpieczniejsze niż (wtedy) jak codziennie wychodzicie do sklepu, na pocztę, do kościoła czy wszędzie indziej. Wszyscy musimy pójść do urn wyborczych. Apeluję zwłaszcza do osób, które nie poszły, bo się obawiały czegoś. Nie ma się już czego bać" - zapewnił szef rządu.