Z programu opublikowanego we wtorek na stronie Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina z recitalami wystąpią pianiści - m.in. Ivo Pogorelic, Krzysztof Jabłoński, Nelson Goerner, Dmitry Shishkin, Ingolf Wunder, Kate Liu, Charles Richard-Hamelin, Nikolai Lugansky, Garrick Ohlsson, Eric Lu.

Trzykrotnie podczas festiwalu wystąpi Belcea Quartet z kwartetami smyczkowymi Ludwiga van Beethovena. W grudniu przypada 250. rocznica urodzin kompozytora.

Baryton Matthias Goerne oraz pianista Jan Lisiecki wykonają wybrane pieśni ze zbioru "An die Hoffnung" op. 32 Ludwiga van Beethovena. Również tenor Christoph Pregardien oraz pianista Julius Drake wystąpią z recitalem wokalnym.

Tradycyjnie już na festiwalu wystąpi Fabio Biondi ze swoim zespołem Europa Galante. Zaprezentują operę Stanisława Moniuszki "Hrabina". Jest to efekt kontynuowanych przez Biondiego prac nad kompletem nagrań dzieł scenicznych Stanisława Moniuszki. W obsadzie "Hrabiny" znajda się m.in. Karen Gardeazabal, Natalia Rubiś, Mariusz Godlewski i Mattheus Pompeu. Zespół podczas festiwalu wystąpi dwukrotnie, na drugim koncercie wykona utwory Felixa Mendelssohna-Bartholdy'ego.

Podczas festiwalu wystąpi również Ensemble Dialoghi, zespół kameralny, również specjalizujący się w wykonawstwie na instrumentach historycznych. Przewodniczy mu klarnecista Lorenzo Coppola. Na koncercie muzycy wykonają kameralne utwory Beethovena, Chopina i Schuberta.

Trio w składzie Szymon Nehring (fortepian), Ryszard Groblewski (altówka) i Marcin Zdunik (wiolonczela) wykonają Trio g-moll op. 8 Fryderyka Chopina po raz pierwszy w wersji z altówką. W programie koncertu znalazła się równiez sonata g-moll na fortepian i wiolonczelę op. 65 oraz Grand duo concertant E-dur na tematy z opery "Robert Diabeł".

Festiwal zakończy się recitalem pianistki Yulianny Avdeevy.

1 sierpnia rozpocznie się sprzedaż biletów na koncerty zaplanowane od 15 do 23 sierpnia, a 14 sierpnia dla koncertów, które odbędą się od 24 do 31 sierpnia.