"Niech się media dogadają, mamy trzy wielkie telewizje w Polsce, jest TVP, jest Polsat, jest TVN, proszę się dogadać ze sobą, zrobić jedną wielką debatę, w której będą mogły się jeszcze inne media dołączyć i w ten sposób spokojnie przeprowadzimy tę debatę"

- mówił prezydent.

"Deklaruję, że wezmę udział w debacie, tylko proszę, żeby ją tak zorganizować" - dodał.

"Nie ukrywam, że nie tylko mam nadzieję, ale wierzę w to głęboko, że zostanę wybrany na następną kadencję. Ten wynik pierwszej tury jest wynikiem, który jak na razie, wyraźnie mnie premiuję"

- powiedział w Parzniewie Duda.

Podziękował za wszystkie oddane na niego głosy. "Ale chcę powiedzieć jedno: możecie być państwo pewni, że jeżeli zostanę wybrany przez naszych rodaków, także tych mieszkających na obszarach wiejskich, na następną kadencję to z całą pewnością polska wieś będzie w centrum mojej uwagi" - powiedział Duda.

Jak podkreślił, polskie miasta w ostatnich latach rozwinęły się, powstało w nich dużo ważnej infrastruktury, a wieś nadal wymaga wsparcia ze strony państwa i inwestycji. Duda podkreślał, że należy wyrównywać warunki życia i na obszarach wiejskich też powinny być dobre drogi, dostęp do dóbr kultury, infrastruktura rekreacyjna i sportowa.

Ws. debaty, podzielił się swoją refleksja na Twitterze. "Trzy największe telewizje powinny się porozumieć, zrobić wspólnie debatę i doprosić inne media. To skończy debatę o debacie, niepotrzebne spekulacje i wzajemne oskarżenia" - czytamy.