Głos na silną Polskę

  

Frekwencja i wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich wskazują, że twardy elektorat dwóch najważniejszych kandydatów zmobilizował się maksymalnie i zagłosował na swoich przedstawicieli. Wyniki Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego odzwierciedlają mapę polityczną Polski i jak na razie nic nie wskazuje na to, żeby w najbliższym czasie jakieś wydarzenie polityczne to zmieniło.

Jestem optymistą, tak jak ponad 40 proc. Polaków, którzy głosowali na obecnego prezydenta, jednak należy pamiętać, że do wygrania wyborów za dwa tygodnie należy przekonać jeszcze kilka procent Polaków, którzy głosowali na pozostałych kandydatów. Doskonale z tego zdaje sobie sprawę prezydent Andrzej Duda, który w swoim pierwszym przemówieniu, tuż po ogłoszeniu wyników, odnosił się do niektórych punktów programów swoich konkurentów, które doceniał, żeby przekonać do siebie ich elektorat. Nawet nie zapomniał o wyborcach Władysława Kosiniaka-Kamysza, którzy, jak widać po jego wyniku, w większości zagłosowali na program Zjednoczonej Prawicy. Miejmy nadzieję, że elektorat Szymona Hołowni i Krzysztofa Bosaka, zresztą z różnych powodów, ale jednak zagłosuje za silną Polską.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts