Remanent po pierwszej turze

  

Pierwsze koty za płoty. Gratulujemy zwycięzcy! Czekamy na dogrywkę za dwa tygodnie. Dzisiaj jednak chwilę o kandydatach, którzy odpadli z wyborczych zmagań. Szymon Hołownia miał wobec Andrzeja Dudy odegrać rolę Pawła Kukiza wobec Bronisława Komorowskiego sprzed pięciu lat. Z tym, że Kukiz wówczas rzeczywiście sprawiał wrażenie pozasystemowego, a Hołownia dzisiaj był tylko marnym echem Trzaskowskiego.

Kreowany przez niektórych na czarnego tygrysa wyborów Władysław Kosiniak-Kamysz zapłacił bardzo wysoką cenę za brak samodzielności w myśleniu. Gdyby zdecydowanie się odciął od PO i swojej przeszłości, szczególnie w maju miałby szanse na wielokrotnie lepszy wynik. A tak może się już pakować, bo uzyskał wynik wielokrotnie niższy niż Koalicja Polska PSL-Kukiz w ostatnich wyborach parlamentarnych. Trudno o jaśniejszy sygnał od wyborców. Krzysztof Bosak miał dostać siedem procent i dostał. To świadczy o stagnacji Konfederacji, a to raczej nie zwiastuje tej formacji niczego dobrego. Analiza głosowań w Sejmie pokazuje, że Konfederacja dołączyła do totalnej opozycji. Ale wyborcy Bosaka w drugiej turze raczej do niej nie dołączą.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts