Europoseł i rzecznik sztabu prezydenta RP Andrzeja Dudy Andrzej Bielan pytany był o możliwą debatę przed II turą wyborów prezydenckich. Podał, że telewizja publiczna zaprosiła na poniedziałek dwa sztaby.

Jak rozumiem propozycję TVP, jest to debata z udziałem publiczności, wyborcy będą mogli zadawać pytania. Myślę, że to ma sens. Pamiętajmy, że ostatnio po nieudanym występie w debacie Rafał Trzaskowski narzekał na jakość pytań, stwierdził, że te pytania mu nie odpowiadają, więc jestem przekonany, że chętniej odpowie na pytania zadawane przez wyborców, o ile w ogóle chce odpowiadać na pytania

– podał Bielan.

Dodał, że wczoraj Trzaskowski odmówił odpowiedzi na pytanie na konferencji prasowej w Płocku zadawane przez lokalnego dziennikarz o zrzut ścieków do Wisły w Warszawie.

Prezydent Andrzej Duda będzie na debacie telewizji publicznej w poniedziałek. Ma ona odbyć się w miejscowości Końskie

– dodał rzecznik sztabu Andrzeja Dudy.

"Andrzej Duda jest pierwszym polskim prezydentem, który bierze udział w takich debatach. Jego poprzednik Bronisław Komorowski nie wziął udział w debacie przed I turą" – mówił Bielan.

Polityk stwierdził, że nie wie, czy Rafał Trzaskowski zgodzi się przyjść na tę debatę. Ocenił, że może obawiać się pytań wyborców.

Rafał Trzaskowski ma duże problemy z pamięcią. Nie pamiętał, że cztery lata temu był posłem, nie pamiętał że wtedy było głosowanie nad obniżeniem wieku emerytalnego, a sam głosował przeciwko. Był dwukrotnie ministrem, a teraz będzie rozliczany z tego, jak sprawuje urząd prezydenta Warszawy. (…) Rafał Trzaskowski startując w wyborach w 2018 roku obiecywał warszawiakom, że będzie prezydentem pełną kadencję. Zrobimy wszystko, żeby słowa dotrzymał

– mówił Bielan.