Przenosiny Arthura do Juventusu wyceniono na 72 mln euro, a kwota ta może wzrosnąć jeszcze o 10 mln dodatków.  23-letni wychowanek Gremio Porto Alegre związał się z Juventusem na pięć lat. Barcelona w ramach rozliczenia pozyskała Miralema Pjanica. 30-letni Bośniak wyceniony został na 60 mln euro plus 5 mln dodatków. Podpisał kontrakt do 2024 roku, z klauzulą odstępnego opiewającą na sumę 400 mln euro.

Pjanic w Barcelonie, Arthur w Juventusie

Na rynku będzie teraz znacznie mniej pieniędzy, ale spodziewam się wielu transferów opartych na wymianie piłkarzy pomiędzy klubami

- zapowiadał już kilka miesięcy temu prezes katalońskiego klubu Josep Maria Bartomeu.

Wymiana pomiędzy Juventusem i Barceloną to jeden z najwyższych transferów na rynku osłabionym wskutek pandemii koronawirusa. Arthur i Pjanic przeszli badania lekarskie już w niedzielę w Turynie. Do nowych klubów dołączą po zakończeniu sezonu, który dla nich może się wydłużyć aż do turnieju finałowego Ligi Mistrzów, zaplanowanego z udziałem ośmiu najlepszych drużyn w Lizbonie w dniach 12-23 sierpnia.

Barcelona i Juventus mają jeszcze przed sobą rewanżowe mecze 1/8 finału (7-8 sierpnia). Katalończycy w pierwszym meczu tej fazy zremisowali na wyjeździe z Napoli 1:1, natomiast piłkarze z Turynu przegrali w Lyonie z Olympique 0:1.