Spore zmiany w Sundance Festival

Najważniejszy niezależny festiwal filmowy Sundance, który wyświetlał nominowane filmy tylko w swojej siedzibie w Park City rozszerza swoją działalność. Organizatorzy zapowiedzieli, że nominowane dzieła zostaną wyświetlone w co najmniej 20 innych miastach, co znacznie zwiększy zasięg Sundance.

zdjęcie ilustracyjne,
CC BY 2.5, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=1041783

„Specjalna tablica” filmów wybranych przez Sundance będzie wyświetlana jednocześnie w kinach niezależnych i komercyjnych w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie. Organizatorzy Sundance zapowiedzieli, że prowadzą rozmowy z kinami w Nowym Jorku, Los Angeles, Nashville, Atlancie, Detroit, Meksyku i wielu innych miejscach.

Sundance przygotowuje się również do zupełnie innej formy festiwalu z powodu pandemii koronawirusa. Goście festiwalu zazwyczaj tłoczą się w barach i lokalnych kinach w szczycie zimy (i sezonu grypowego). Być może tym razem nadal będzie obowiązywało zachowanie dystansu.

Tabitha Jackson, nowa dyrektor festiwalu Sundance, powiedziała, że ​​okoliczności dają festiwalowi okazję do zwiększenia zasięgu i dostępności. To, jak powiedziała, jest szczególnie ważne w przypadku festiwalu, którego celem jest przedstawienie kinowych debiutantów .

Jackson podkreśliła również potrzebę elastyczności, jeżeli będzie trzeba przełożyć dzień inauguracji zaplanowany na 20 stycznia.

 

Źródło: apnews.com, niezalezna.pl,

Beata Mańkowska
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo