- Zakończyliśmy budowę budynku mieszkalnego przy ul. Skaryszewskiej 3 oraz Łomżyńskiej 26 – poinformował dziś ratusz w komunikacie przekazanym Polskiej Agencji Prasowej. W budynku przy ul. Skaryszewskiej jest 85 mieszkań, a 13 przy Łomżyńskiej.

Mieszkania powstały w ramach realizacji Wieloletniego Programu Gospodarowania Mieszkaniowym Zasobem m.st. Warszawy i – jak podkreślono w komunikacie – „wpisują się w realizację programu prezydenckiego Rafała Trzaskowskiego z 2018 roku o dostarczeniu mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu”.

Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski podczas kampanii poprzedzającej wybory do władz samorządowych zapowiadał budowę mieszkań na wynajem. „Warszawa musi inwestować w miejskie mieszkania. Chcę budować rocznie 1,5 tysiąca mieszkań na wynajem” – napisał na swoim profilu na Twitterze pod koniec lipca 2018.

Z danych uzyskanych przez Polską Agencję Prasową w stołecznym ratuszu na początku czerwca wynika, że do tej pory nie udało się oddać do użytku ani jednego mieszkania na wynajem. Poinformowano, że w trakcie realizacji są obecnie inwestycje budownictwa mieszkaniowego, w wyniku których powstanie 478 mieszkań.

„Na etapie prac przygotowawczych jest kolejnych ok. 647 mieszkań. W latach następnych planujemy przygotowanie zadań, w wyniku których ma powstać ponad 400 kolejnych lokali mieszkaniowych” – napisała rzecznik urzędu miasta Karolina Gałecka.