Korki na zalanych ulicach stolicy. Półgodzinna ulewa sparaliżowała Warszawę

Deszczowa aura zapanowała dziś nad większością kraju. W Warszawie ulewnie rozpadało się na kilkadziesiąt minut. To niestety wystarczyło, aby wiele ulic znalazło się pod wodą. Zobacz, jak wygląda zalana stolica!

Warszawska Ochota/ fot. niezalezna.pl

Jak przekazał mł. bryg. Karol Kierzkowski, Warszawa ucierpiała po dzisiejszej ulewie. "Otrzymaliśmy 65 zgłoszeń dotyczących głównie zalanych ulic" - mówił rzecznik mazowieckiej straży pożarnej. Dodał, że strażacy otrzymują cały czas kolejne zgłoszenia.

Mocno ucierpiał Żoliborz i Bielany. Zalane są także Żwirku i Wigury, Wisłostrada w kier. Łomianek. Pod wodą był także Plac Trzech Krzyży. Woda ze studzienek wybijała na ok. 1 metra w górę. Ogromne ilości woda spływały ulicą Książęcą, która łączy Plac Trzech Krzyży z Powiślem. Samochody brodziły w niej powoli, zanurzone do połowy kół.

Woda zalała także ulice położone na prawobrzeżnej części stolicy. Deszczówka, której nie nadążały odprowadzać studzienki, sięgała na poziom kilkunastu centymetrów - m.in. na ul. Francuskiej i Zwycięzców. Nieco lepiej było na ul. Fieldorfa i w okolicach ul. Ostrobramskiej.

"Warszawskich strażaków w działaniach wspomogą m.in. strażacy z Legionowa"

- podał.

Z kolei rzeczniczka Metra Warszawskiego Anna Bartoń przekazała, że z powodu ulewy zamknięta zostaje stacja metra Ratusz Arsenał.

- Pociągi nie będą się na niej zatrzymywały

- przekazała.

Nie działa sygnalizacja świetlna w wielu miejscach stolicy - m.in. na Placu Zawiszy, na Rondzie ONZ oraz w pobliży węzła Marsa. Służby pracują nad usunięciem awarii

W Warszawie ulewny deszcz sprawił, że wiele dróg jest już nieprzejezdnych.

Zobacz nagrania:

 

 

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

#pogoda #prognoza pogody #Warszawa pod wodą

am
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo