W ocenie senatora ubiegającemu się o reelekcję kandydatowi PiS Andrzejowi Dudzie nie uda się wygrać wyborów w kraju.

- Ten dobry trend zmiany rozpoczął się tutaj na Pomorzu Zachodnim, gdzie zaczyna się Polska - podkreślił Gawłowski.

Podziękował mieszkańcom Pomorza Zachodniego, za to, że tłumnie poszli do wyborów.

Frekwencja na Pomorzu Zachodnim zawsze zaliczała się do jednych z najniższych w kraju, a tym razem możemy być z niej dumni. Mieszkańcy uznali, że warto iść na wybory i zagłosować za zmianą

- przekonywał Gawłowski.

Poprosił też głosujących na Szymona Hołownię, Władysława Kosiniaka-Kamysza, Roberta Biedronia i Krzysztofa Bosaka, by w drugiej turze oddali głos na Rafała Trzaskowskiego.

- Jeśli oczekujecie, że w Polsce demokracja będzie niezagrożona, to proszę zagłosujcie na Rafała Trzaskowskiego, bo z nim ta nadzieja jest związana - na normalne, demokratyczne państwo

- mówił dalej Gawłowski.

Afera melioracyjna

Przypomnijmy, że senator Stanisław Gawłowski jest jednym z oskarżonych w tzw. aferze melioracyjnej, m.in. o przestępstwa o charakterze korupcyjnym i pranie brudnych pieniędzy. Akt oskarżenia do szczecińskiego sądu wpłynął 4 lipca. Chodzi o nieprawidłowości przy 26 inwestycjach realizowanych przez Zachodniopomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie. Obrońca Gawłowskiego mówił, że jego klient udowodni swoją niewinność, bo nie popełnił zarzucanych mu czynów.

W lutym br. Krzysztof B. przyznał się w szczecińskim Sądzie Okręgowym do wręczenia łapówki obecnemu senatorowi Stanisławowi Gawłowskiemu. Według przedsiębiorcy, Gawłowski wymusił od niego pieniądze na finansowanie kampanii wyborczej. Krzysztof B. - według Prokuratury Krajowej - miał wręczyć Gawłowskiemu, ponad 405 tys. zł łapówki.


Największą liczbę głosów w Zachodniopomorskiem oddano w niedzielę na Rafała Trzaskowskiego - 37,91 proc. - podała w poniedziałek PKW na podstawie danych ze wszystkich obwodów głosowania w województwie. Ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda otrzymał 35,38 proc. głosów. Frekwencja na Pomorzu Zachodnim wyniosła 61,69 proc.