Robert Lewandowski zdominował zestawienie prestiżowego magazynu "Kicker".  Średnia nota Polaka za cały sezon to 2,42 (skala 1-6, "jedynka" oznacza klasę światową). Polak został również wybrany najlepszym piłkarzem sezonu w plebiscycie Bundesligi. Drugie miejsce w rankingu "Kickera" zajął jego kolega z Bayernu Monachium Leon Goretzka - 2,71.

Robert Lewandowski dominuje w Bundeslidze

Także na trzecim i piątym miejscu znaleźli się zwodnicy Bayernu - Thomas Mueller (2,74) i Joshua Kimmich (2,78). Rozdzielił ich fiński bramkarz Bayeru Leverkusen Lukas Hradecky (2,75). Ilość Bawarczyków w czołówce nie dziwi, bo zespół obronił tytuł mistrzowski. Lewandowski natomiast zdobył koronę króla strzelców i po raz kolejny potwierdził status największej gwiazdy Bundesligi.

Powody do zadowolenia ma również Rafał Gikiewicz. Bramkarz Unionu Berlin Rafał Gikiewicz (2,94) znalazł się na wysokiej - 19 pozycji na liście Na 107. natomiast sklasyfikowany został obrońca Borussii Dortmund Łukasz Piszczek (3,54). Aby znaleźć się w końcowej klasyfikacji, trzeba było być ocenionym w co najmniej 17 meczach sezonu. Warunek ten spełniło 203 piłkarzy.