Co należy brać pod uwagę podczas doboru materaca? Pytamy ekspertów Hilding Polska - lidera branży materacy w Polsce

Planujesz wymianę materaca na nowy? Wraz ze specjalistami czołowego producenta, Grupy Hilding Anders, przygotowaliśmy podpowiedzi, dzięki którym znajdziesz idealny dla siebie materac!

zdjęcie ilustracyjne,
materiały prasowe,

Jaki rodzaj wypełnienia materaca wybrać?

Jeśli dopiero zaczynamy poszukiwania materaca, to pierwszą kwestią jest jego typ - materace dzielą się bowiem na sprężynowe, piankowe oraz hybrydowe, w zależności od materiału wykorzystanego do wypełnienia materaca. Wkład materaca nie wpływa jednak na to, że jedne są lepsze od drugich. Wszystkie materace projektowane i produkowane dziś przez czołowych producentów, takich jak Grupa Hilding Anders, są dobre - trzeba jedynie odnaleźć te dopasowane do naszych potrzeb.

Porównując pianki i sprężyny, obydwa typy wypełnienia mogą oferować użytkownikom doskonały komfort i wygodę, chociaż będą to inne odczucia. Warto - o ile mamy taką możliwość - przetestować je na żywo. Pamiętajmy, że taki test powinien trwać nieco dłużej niż 5 minut.

Są również wskazania, aby wybrać konkretny rodzaj materaca, ze względu na przynależne mu cechy. Przykładowo, dla alergików zalecany jest wybór materacy piankowych, najlepiej hipoalergicznych lateksowych. Natomiast osoby z chorym kręgosłupem powinny rozważyć zakup materaca medycznego.

W każdym przypadku występowania specyficznych potrzeb, warto skonsultować wybór materaca z ekspertem. Na pewno na taką poradę możemy liczyć podczas zakupów w sklepie, ale również w dobrych sklepach online można połączyć się z konsultantem, który pomoże w doborze materaca.

Jaka twardość materaca jest najlepsza?

Podstawowym parametrem, który powinniśmy brać pod uwagę podczas wyboru materaca, jest jego twardość. Producenci oznaczają ją literą H oraz cyfrą od 1 do 4 - gdzie im jest ona wyższa, tym materac jest twardszy i mogący dobrze podpierać większy ciężar.

Za uniwersalne twardości uznaje się dwie środkowe: H2 oraz H3. Jeśli nie potrafimy się zdecydować, czy wolimy nieco bardziej miękkie czy też twardsze podłoże do snu, dobrym rozwiązaniem będzie zakup materaca dwustronnego, gdzie każda ze stron ma inny poziom twardości. Można również postawić na materac z odpinanym topem, co pozwala na błyskawiczną zmianę twardości podłoża do snu.

Jak dobrać rozmiar materaca?

Kolejną kwestią jest dobór właściwego rozmiaru materaca. Jaki rozmiar materaca wybrać? Jeśli jeszcze nie posiadamy łóżka, dopasujmy materac do naszego wzrostu. Powinien on być o 15-20 cm dłuższy niż wzrost użytkownika. Natomiast na szerokość zaleca się wybór co najmniej 70 cm dla jednej osoby oraz 140 dla dwóch - przy czym w przypadku dużej sypialni warto wybrać szersze łóżko.

Jeśli mamy już zakupione łóżko, poszukujemy jedynie materaca, pamiętajmy o wcześniejszym dokonaniu dokładnych pomiarów. Ramę mierzymy od środka, a od zdjętych miar odejmujemy po kilka cm z każdej strony. Dzięki temu materac nie będzie "wciśnięty" w łóżko, będzie łatwiej go wyciągnąć (np. aby zmienić stronę lub go wywietrzyć).
Inaczej będziemy też podchodzić do zakupu materacyka dla maluchów. Porad na ten temat szukaj tutaj: Jaki materac do łóżeczka kupić? – materace do łóżeczka dziecięcego


Założona w 1939 r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością i skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jensen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wielu innych.

 

Źródło: niezalezna.pl,

bm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo