Warto zauważyć, że Maroko jest już 17. krajem, który nabył śmigłowce AH-64 Apache. Pozostałymi krajami, które zdecydowały się na zakup "Apaczy" to USA, Holandia, Grecja, Wielka Brytania, Japonia, Indie, Singapur, Korea Południowa i Arabia Saudyjska.

AH-64E to najnowsza konfiguracja śmigłowca uderzeniowego Apache. Został zaprojektowany z wykorzystaniem otwartej architektury nowoczesnych systemów łączności, nawigacji, czujników i uzbrojenia. Posiada ulepszony, zmodernizowany system M-TADS/PNVS (Target Acquisition Designation System), który zapewnia informacje o celach w każdych warunkach pogodowych, a także możliwość nawigacji w nocy. Poza klasyfikacją celów naziemnych i powietrznych, radar kierowania ogniem (FCR) został przystosowany do działania w środowisku morskim.

AH-64E osiąga prędkość 279 km/h, jego zasięg wynosi 476 km., a pułap maksymalny, na jakim może operować, wynosi 6 401 m. Helikopter bojowy wyposażony jest w działko automatyczne M230 kal. 30 mm. Dodatkowo ma cztery węzły uzbrojenia, pod które może podczepić pociski kierowane powietrze-powietrze FIM-92 Stinger, pociski rakietowe klasy powietrze-ziemia AGM-114 Hellfire oraz niekierowane lotnicze pociski rakietowe Hydra 70.