Skutki bazarowej mentalności PO

  

Kolejne informacje na temat okoliczności wypadku autobusu w Warszawie, w którym zginęła jedna osoba i wiele zostało rannych, pokazują sposób zarządzania przez ludzi Platformy.

Władze Warszawy postanowiły odpuścić sobie wykonywanie zadania publicznego samorządów, jakim jest transport miejski, i zleciły je (w znacznej części) firmom zewnętrznym, m.in. spółce należącej do niemieckiego państwowego koncernu Deutsche Bahn. W mediach społecznościowych pojawiły się już komentarze: „Po co nam ZTM, jak mamy Deutsche Bahn?”. Ale tu nie chodzi tylko o to, że kolejny wycinek usług państwowych ludzie PO oddają niemieckim firmom. Platforma w Warszawie potraktowała zadanie bezpiecznego przewozu mieszkańców jak zwykły biznes. To dlatego było możliwe zatrudnienie kierowcy, który ma na koncie kilka wykroczeń drogowych i odebrane prawo jazdy. To dlatego w czasie pandemii takim problemem okazało się zwiększenie taboru i liczby kursów – kluczem było nie bezpieczeństwo warszawiaków, ale rachunek zysków i strat prywatnych firm. Lekceważenie pracy dla dobra wspólnego, unikanie odpowiedzialności, traktowanie zadań publicznych wyłącznie jako biznesu – oto bazarowa mentalność PO.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts