Kard. Nycz: Wybory to moment, kiedy człowiek się uaktywnia

Wybory to jest taki moment w każdej demokracji, także w Polsce, kiedy człowiek się uaktywnia, przekazuje jakby tę swoją malutką cząsteczkę komuś, kto będzie rządził - powiedział dzisiaj kard. Kazimierz Nycz po oddaniu w Warszawie głosu w wyborach prezydenckich.

Kard. Kazimierz Nycz
By Piotr Drabik from Poland - Kard. Kazimierz Nycz, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=34804880

Metropolita warszawski głosował w niedzielę po południu w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 8 przy ul. Długiej w Warszawie.

- Wybory to jest taki moment, taki dzień w każdym czasie, w każdej demokracji, także w Polsce, kiedy człowiek się uaktywnia, w tym znaczeniu, że przekazuje jakby tę swoją malutką cząsteczkę komuś, kto będzie rządził

 – powiedział metropolita warszawski.

Wyraził zadowolenie, że tegoroczne wybory, po "trudnościach, które były – pewnie obiektywne przez pandemię", odbywają się i wydają się być bezpieczne.

- Myślę, że to dobrze świadczy o naszej przyszłości

 – powiedział kard. Nycz.

W związku z epidemią koronawirusa wybory prezydenckie odbywają się w reżimie sanitarnym oznaczającym, że wyborcy powinni mieć podczas głosowania zakryte usta i nos i przebywać w odległości minimum dwa metry od innych osób w lokalu wyborczym, a także mieć ze sobą swój długopis.

Głosowanie trwa od g.7.00. Zakończy się o g. 21.00. Głosować można na jednego spośród 11 kandydatów. Do zakończenia głosowania trwa cisza wyborcza.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

maa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo