Biskup rzeszowski ogłosił zbiórkę na rzecz poszkodowanych w nawałnicach

Bp Jan Wątroba zarządził na 5 lipca zbiórkę do puszek we wszystkich kościołach diecezji rzeszowskiej na rzecz poszkodowanych w ostatnich dniach w nawałnicach. Zapewnił także o modlitwie w intencji powodzian i pomagających im wolontariuszy.

Bp Jan Wątroba
By Ludmiła Pilecka - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=26677842

"Nawałnice i intensywne opady deszczu zamieniły małe rzeki w rwące potoki. Woda zalała domy mieszkalne, budynki gospodarcze, ogrody i pola uprawne. Na terenie naszej diecezji najwięcej szkód ponieśli mieszkańcy gminy Tyczyn – 22.06. oraz parafii Zabratówka, Błędowa Tyczyńska, Chmielnik – 26.06., a 27.06. – mieszkańcy gminy Skołyszyn i miasta Jasło" – napisał w komunikacie dyr. diecezjalnego Caritasu ks. Stanisław Słowik.

Poinformował, że ordynariusz rzeszowski bp Jan Wątroba zarządził we wszystkich parafiach diecezji rzeszowskiej na 5 lipca zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych.

- Obejmuje on modlitwą wszystkich poszkodowanych przez powódź w naszej diecezji, a także wolontariuszy pomagających w walce z żywiołem – dodał ks. Słowik.

Caritas udostępniani także swoje konto, na które można wpłacać na pomoc dla poszkodowanych "96 1020 4391 0000 6902 0002 2616 z dopiskiem "Powódź"

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

maa
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo