Sanepid sprawdzi czystość kąpielisk

Tego lata warmińsko-mazurski sanepid będzie stale monitorował czystość wody w 42 kąpieliskach. To o dwa kąpieliska mniej niż przed rokiem.

Zdjęcie ilustracyjne
pexels.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Woda w kąpieliskach nadzorowanych przez sanepid jest monitorowana w regularnych odstępach czasu przez cały sezon kąpielowy. W pozostałych kąpieliskach woda badana jest na początku sezonu i ewentualnie wtedy, gdy zachodzi podejrzenie zakwitu sinic czy zanieczyszczenia wody.

Tego lata w woj. warmińsko-mazurskim sanepid stale będzie monitorował 42 kąpieliska w regionie. To o dwa mniej, niż przed rokiem. W tym roku nadzorem sanepidu nie będzie objęte kąpielisko nr 1 nad Jeziorem Drwęckim w Ostródzie i kąpielisko w Ośrodku Dydaktyczno-Sportowym AWF Warszawa nad jeziorem Kisajno w Pięknej Górze. Sanepid informuje, że w sezonie letnim 2020 oba kąpieliska nie będą funkcjonowały.

Aktualne informacje o kąpieliskach, w tym o wydanych bieżących ocenach jakości wody, można uzyskać na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego pod adresem: https://sk.gis.gov.pl/index.php/strona/content/7.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#woda #kąpielisko #sanepid #badanie

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo