Czy chcemy być ważnym krajem w Europie?

  

„Aby być traktowanym jako duży europejski naród, trzeba chcieć nim być” – powiedział śp. prezydent Lech Kaczyński. Dziś prezydent Andrzej Duda uzgadnia w Białym Domu pięć filarów, kluczy do światowej hegemonii.

Nie od razu Trójmorze zbudowano, ale na horyzoncie rysuje się możliwość – odwrotnie, niż chciał Borys Budka – że to do Warszawy z Berlina na konsultacje przybywać będą politycy przed udaniem się do Waszyngtonu. Za strategicznym partnerstwem idą możliwości współpracy gospodarczej, transferu technologii i w efekcie wzrostu zamożności Polaków oraz pozycji naszego kraju. Wyraźnie widać już klęskę niemiecko-rosyjskich marzeń o stworzeniu jakiejś wspólnej przestrzeni politycznej mającej być nowym biegunem geopolitycznym. Jednocześnie każdy Polak, a co dopiero polityk, powinien wiedzieć, jakimi strasznymi konsekwencjami grozić może współpraca naszych sąsiadów ponad głowami Polaków. Nasi sąsiedzi nie mają dla nas uczciwej propozycji. Za to mają propagandę i własnych kandydatów w nadchodzących wyborach, kiedy to polscy wyborcy podejmą decyzję, czy chcą być traktowani jak duży i ważny kraj w Europie.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts