Prezydent Kielc negatywny. Bogdan Wenta poznał wyniki badania na obecność SARS-CoV-2

Prezydent Kielc Bogdan Wenta i przewodniczący rady miasta Kamil Suchański nie są zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2. Obaj nie muszą już przebywać na kwarantannie.

Bogdan Wenta
twitter.com/BratWodza

Samorządowcy, wraz z kilkudziesięcioma pracownikami urzędu: dyrektorami i pracownikami niektórych wydziałów oraz częścią miejskich radnych, zostali skierowani na przymusową izolację po tym, gdy okazało się, że sekretarz miasta Szczepan Skorupski jest zakażony SARS-COV-2.

W środę wieczorem Wenta i Suchański poznali wyniki badań na obecność SARS-CoV-2.

Wynik testu, który wykonałem po 7 dniach od kontaktu z osobą zarażoną, na obecność koronawirusa – ujemny. Dziękuję wszystkim Wam za całą masę pięknych życzeń i pozytywnej energii - jesteście wspaniali

– napisał w mediach społecznościowych Suchański.

Dziś późnym wieczorem otrzymałem tę dobrą wiadomość wraz z informacją, że SANEPID zdejmuje z nas obowiązek kwarantanny. Wszystkim mieszkańcom Kielc oraz osobom z innych rejonów Polski dziękujemy za wiele ciepłych słów. Jednocześnie bardzo proszę - uważajcie na siebie, przestrzegajcie zaleceń sanitarnych, dbajcie o swoje zdrowie i bezpieczeństwo

– przekazał Wenta.

W związku z możliwością zakażenia SARS-CoV-2 wśród urzędników i radnych, w tym tygodniu nie odbędzie się sesja absolutoryjna. W trakcie posiedzenia miało okazać się, czy Bogdan Wenta otrzyma od radnych wotum zaufania.

W ubiegłym roku głosowanie nie skończyło się po myśli prezydenta Kielc. Rada miasta nie udzieliła Wencie wotum zaufania. Przeciw zagłosowało 15 z 25 radnych. Jeśli w tym roku sytuacja się powtórzy otworzy to możliwość w sprawie odwołania Bogdana Wenty w referendum.

Sesję absolutoryjną przełożono na 9 lipca.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Bogdan Wenta

jm
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo