Prawda według Trzaskowskiego

  

Ksiądz Tischner mawiał: „Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i gówno prawda”. Po wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie, który oddalił zażalenie KW PiS dotyczące wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego, należałoby do tego dodać czwarty rodzaj prawdy – prawniczą prawdę, właściwie tożsamą z tą trzecią.

Można znęcać się nad sędzią, która stosując sobie znaną logikę, próbowała w uzasadnieniu udowodnić, że białe jest czarne. Bo jak traktować jej wypowiedzi, że słowo „dzisiaj” nie ma znaczenia, kandydat myśl wypowiedział na wiecu, a tak w ogóle to zdanie „Dzisiaj w Polsce prawie milion osób straciło pracę” właściwie jest prawdziwe, bo w Polsce jest ponad milion zarejestrowanych bezrobotnych. W wyroku bulwersuje nie tyle jego kuriozalne uzasadnienie, ile przyzwolenie na kłamstwo w przestrzeni publicznej, zwłaszcza wypowiadane przez kandydata na głowę państwa.


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts