Wirusowe problemy Lombardii, w innych regionach lepsza sytuacja

We Włoszech zmarły na Covid-19 kolejne 34 osoby, wykryto też 296 nowych zakażeń koronawirusem - poinformowało w czwartek ministerstwo zdrowia tego kraju. Dane te wskazują na wzrost liczby zgonów i następnych przypadków infekcji. Bilans zmarłych wynosi 34 678.

pixabay.com

Łączna liczba potwierdzonych we Włoszech przypadków zakażeń przekroczyła 239,7 tys. Obecnie zakażonych jest ponad 18 tys. osób, a wyleczonych zostało już 186 tys. mieszkańców Italii. Na oddziałach intensywnej terapii pozostało 103 najciężej chorych na Covid-19.

W ostatnich dniach wykryto ogniska zakażeń w domu opieki dla osób starszych koło Genui, gdzie zakażonych jest 12 pensjonariuszy, a także w firmie kurierskiej w Bolonii; tam pozytywny był wynik testów u 47 pracowników.

Na Lombardię przypada 57 procent nowych zakażeń; zmarły tam 22 osoby. Sytuacja epidemiczna poprawia się stale w wielu regionach Włoch. Jednym z nich jest Basilicata na południu, gdzie od dwóch tygodni nie notuje się nowych zakażeń.

Po ponad czterech miesiącach epidemii biuletyny na temat jej przebiegu we Włoszech wydaje od czwartku ministerstwo zdrowia, a nie jak dotąd Obrona Cywilna.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Włochy #Lombardia #koronawirus #epidemia #pandemia

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo