Michał Moskal punktuje Trzaskowskiego: Jaki kandydat, taki Donald - to jest bardzo wymowne

Szef biura Jarosława Kaczyńskiego, Michał Moskal odnosząc się do wizyty Andrzeja Dudy w USA zwrócił uwagę na rangę tej wizyty i jej symboliczny wymiar. „Symboliczne jest zestawienie spotkania Rafała Trzaskowskiego z Donaldem Tuskiem i spotkania prezydentów Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem. Jaki kandydat taki Donald – to jest bardzo wymowne” - tłumaczy portalowi niezalezna.pl Moskal.

Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Wczorajszy dzień był przełomowy dla obecnie toczonej kampanii prezydenckiej. Od dawna umawiana wizyta prezydenta Dudy i spotkanie z prezydentem USA Donaldem Trumpem przyniosła jedną z kluczowych inwestycji, które się w Polsce niedługo pojawia i które będą naszą odpowiedzią na kwestie bezpieczeństwa energetycznego i walki o ochronę środowiska naturalnego w Polsce. Mówię o rozmowach dotyczących kwestii budowy elektrowni jądrowej w Polsce. Lament niektórych grup pseudoekologicznych, które mówią o tym, że elektrownia jądrowa może być zagrożeniem, jest absolutną nieprawdą, bo wszelkie statystyki pokazują, że tak nie jest. Będziemy dzięki tej inwestycji w stanie zabezpieczyć potrzeby energetyczne Polski, ale także mieć jedną z najczystszych energii, które są do pozyskania w Polsce. Szansa na miks energetyczny i powstanie elektrowni jądrowej w Polsce to będzie coś absolutnie przełomowego. Jest to też w znacznym stopniu odpowiedź na oczekiwania ludzi młodych.
- mówi szef biura Jarosława Kaczyńskiego.

Michał Moskal zwrócił również uwagę, że poza wizytą prezydenta w USA, także w kraju miało miejsce istotne wydarzenie, które skupiło na sobie uwagę opinii publicznej. Chodzi o konwencję Forum Młodych PiS pod hasłem „Wiemy czego chcemy”, w której uczestniczył Jarosław Kaczyński.

Wczoraj też mieliśmy konwencję konserwatywnej młodzieży, której przysłuchiwał się prezes Jarosław Kaczyński. Tam bardzo dużo mówiliśmy o ochronie środowiska, ale nie w kategoriach dziwnych powiązań pseudointelektualnych, które robi Robert Biedroń, a które potem okazują się całkowicie nieprawdziwe. Chociażby jak to, że samochody jakoś znacząco wpływają na zanieczyszczenie miast, tylko na zasadzie jak to wygląda faktycznie. Jeśli chcemy w realny sposób wpływać na to, aby powietrze było czyste, a zanieczyszczeń mniej, to jedyna drogą do osiągnięcia tego jest właśnie ograniczanie emisji przez budowę elektrowni atomowych. Myślę, że dla młodzieży, która myśli w sposób pozytywny o kraju, która chce żyć w kraju, który rozwija się gospodarczo i utrzymuje tempo wzrostu, a jednocześnie dba o środowisko i zrównoważony rozwój, ma czystą wodę i lasy, to jest to rozwiązanie, które jest obecnie najlepsze. Myślę, że możemy być z tego dumni, że nasz prezydent może prowadzić rozmowy na takim szczeblu i tak wielkie inwestycje do Polski przynosić.

Jarosław Kaczyński wziął udział w konwencji Forum Młodych PiS pod hasłem „Wiemy czego chcemy”. Celem konwencji było pokazanie, że w PiS młodzi mają przebicie, narzucają pewne tematy, że są w stanie je realizować, a nie tylko o nich mówić. O tym że są mocno wspierani przez kierownictwo partii, świadczy obecność prezesa Kaczyńskiego.
 
Prezes Prawa i Sprawiedliwości w wystąpieniu kończącym konwencję stwierdził, że jeśliby chcieć ująć jednym słowem to wszystko co jest aspiracjami, oczekiwaniami, planami, marzeniami młodych ludzi, można ująć jednym słowem – wolność.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Rafał Trzaskowski #Andrzej Duda #Donald Trump #Donald Tusk

Igor Szczęsnowicz
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo