ZOBACZ jak Kluby Gazety Polskiej wspierały Andrzeja Dudę. Zauważył to także prezydent

Wczorajsza wizyta Andrzeja Dudy W Waszyngtonie zaowocowała szeregiem ważnych ustaleń, które zostały ujęte we wspólnej amerykańsko-polskiej deklaracji. Polskiemu prezydentowi "kibicowała" amerykańska Polonia, a szczególnie wyróżniły się na tym tle Kluby Gazety Polskiej.

Zdjęcie ilustracyjne
twitter.com/@niezalezna.pl

Prezydent Andrzej Duda złożył wczoraj jednodniową wizytę w Stanach Zjednoczonych. Wśród tematów bilateralnych rozmów przywódców Polski i USA znalazły się kwestie bezpieczeństwa militarnego, energetycznego i zdrowotnego, a także tematy związane z rozwojem gospodarczym: inwestycji amerykańskich, inicjatywy Trójmorza oraz rozwoju sieci 5G i połączeń telekomunikacyjnych.

Andrzej Duda był podczas wizyty w Waszyngtonie gorąco wspierany przez przedstawicieli amerykańskiej Polonii, a szczególnie przez Kluby Gazety Polskiej.

Klub Gazety Polskiej z Nowego Jorku tak podsumował wizytę prezydenta Dudy:

Wsparcie Polonii zauważył też sam prezydent. 

- Dziękuję za miłe przywitanie i atmosferę, którą stwarzacie. Dziś widziałem w wielu miejscach, że byli moi rodacy z biało-czerwonymi sztandarami, witali mnie, machali, pozdrawiali. Bardzo serdecznie wszystkich pozdrawiam i dziękuję za polski akcent, gdy jechałem do Białego Domu

- powiedział Andrzej Duda podczas czatu z internautami tuż po spotkaniu z Donaldem Trumpem.


 Wspólna deklaracja podpisana wczoraj przez prezydentów Polski i USA zakłada pogłębianie współpracy obronnej przez rozwój planów wzmocnienia więzi wojskowych oraz rozpoczęcie nowego rozdziału we współpracy energetycznej przez partnerstwo na rzecz rozwoju polskiego sektora energetyki jądrowej.
W deklaracji podkreślono także wzajemne wsparcie dla Inicjatywy Trójmorza oraz wyrażono "dumę" z przeznaczenia znaczących funduszy na rzecz wdrożenia inicjatywy i wezwano do przyłączenia się przez inne państwa.


Prezydent Trump oświadczył ponadto, że USA będą zmniejszać liczbę swoich żołnierzy w Niemczech. Dodał, że prawdopodobnie wojska zostaną przeniesione do innych krajów Europy, w tym do Polski.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#Kluby Gazety Polskiej #Andrzej Duda #Waszyngton #USA

po
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo