Kluby "Gazety Polskiej" wsparły prezydenta! Andrzej Duda: "Dziękuję za polski akcent"

Polacy w Stanach Zjednoczonych licznie wspierali prezydenta Andrzeja Dudę podczas jego wizyty w Waszyngtonie. Wśród osób, które przyjechały do stolicy USA, by wesprzeć Dudę, było wielu przedstawicieli Klubów "Gazety Polskiej", której towarzyszył były mistrz świata w boksie Tomasz Adamek. - Bardzo serdecznie wszystkich pozdrawiam i dziękuję za polski akcent, gdy jechałem do Białego Domu - powiedział prezydent Duda po spotkaniu z Donaldem Trupem.

Andrzej Duda spotkał się z Klubami Gazety Polskiej
twitter.com/@KlubGP

Po spotkaniu z Donaldem Trumpem prezydent Andrzej Duda wyszedł do przedstawicieli Klubów Gazety Polskiej i Polonii - przyjechali oni do Waszyngtonu, by dać wsparcie polskiemu prezydentowi w spotkaniu z amerykańskim przywódcą. "Pierwsza tura"; "Andrzej Duda" - skandowali.

Wśród wspierających Dudę był nawet były mistrz świata w boksie Tomasz Adamek. "Góral" udzielił nam niedawno wypowiedzi, w której przyznał: "Dość „czerwonych polityków”. Zagłosuję na Andrzeja Dudę". Dziś przyjechał z New Jersey do Waszyngtonu i uczestniczył w spotkaniu z prezydentem Dudą.

na zdjęciu: Tomasz Adamek, Andrzej Duda, Tadeusz Antoniak, Roman Korzan

O postawie amerykańskiej Polonii mówił dziś w TVP Info redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz. 

- Przyjechali z wielu miejsc, które są świetnie znane w USA, jechali często cały dzień, bo to są odległości setek mil. Ten dzisiejszy dzień to wielki sukces Polaków mieszkających w USA. Liczą się z nami wtedy, gdy pokazujemy siłę, a dziś Polska pokazała siłę. Organizujemy Polonię i pokazujemy, że w kluczowych miejscach, na których zależy Trumpowi, Polonia potrafi się zorganizować. Dziś obraz Polonii to obraz mądrej Polonii. Dziś przywódcy Polonii, których widzieliśmy na ulicach Waszyngtonu, dali pokaz odpowiedzialności za Polskę i Polonię w USA. Pokazali siłę Polonii, na której zależy prezydentowi amerykańskiemu. To wielki dzień Polaków mieszkających w Stanach Zjednoczonych

- podkreślał. 

Klub Gazety Polskiej z Nowego Jorku tak podsumował wizytę prezydenta Dudy:

Wsparcie Polonii zauważył też sam prezydent. 

- Dziękuję za miłe przywitanie i atmosferę, którą stwarzacie. Dziś widziałem w wielu miejscach, że byli moi rodacy z biało-czerwonymi sztandarami, witali mnie, machali, pozdrawiali. Bardzo serdecznie wszystkich pozdrawiam i dziękuję za polski akcent, gdy jechałem do Białego Domu

- powiedział Andrzej Duda podczas czatu z internautami tuż po spotkaniu z Donaldem Trumpem. 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Andrzej Duda #Tomasz Adamek #Kluby Gazety Polskiej #USA

mk
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo