Zafiksowani na histerii i oburzeniu?

  

Politycy opozycji wielce się oburzyli z powodu przemówienia Jadwigi Emilewicz na Jasnej Górze. Podnieśli larum, że „ewangelistka Emilewicz namawia do głosowania na Andrzeja Dudę”, „Emilewicz agituje z ambony”, wieszcząc zarazem „upadek wszystkich wartości”.

Bardzo wątpliwe, że którykolwiek z nich wysłuchał przemówienia pani wicepremier. Poza tym wyraźnie szwankuje im pamięć, bo 6 lat temu prezydent Bronisław Komorowski przemawiał z Jasnej Góry na Ogólnopolskich Dożynkach. Wówczas nie było podobnych reakcji. W opozycyjną narrację dał się niefrasobliwie „wkręcić” rzecznik episkopatu, który stwierdził, że ambony nie są miejscem politycznego zaangażowania, choć w wystąpieniu wicepremier nie było żadnej agitacji, pochwał kandydata czy politycznego zaangażowania. Reakcje histeryczne, oburzanie się – przesada. Politycy opozycji sprawiają wrażenie, jakby czerpali osobliwą przyjemność z popadania w skrajne stany emocjonalne. To zaś zniekształca postrzeganie rzeczywistości, zaburza pamięć i często kończy się kompromitacją, jak na przykład wtedy, gdy okazuje się, że krytykuje się innych za to, co samemu się niegdyś czyniło.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts