Rusiński o zespole doradców Trzaskowskiego: To powinno wywołać alarm wśród sojuszników Polski

- To, co zrobił Rafał Trzaskowski w zeszłym tygodniu, było absolutnie szokujące, gdy obwieścił skład grona swoich doradców ds. bezpieczeństwa (...) To powinno wywoływać alarmy wśród sojuszników Polski w ramach NATO - powiedział w programie #Jedziemy Maciej Rusiński, szef Klubu "Gazety Polskiej" w Nowym Jorku. Wśród doradców kandydata KO znalazł się m.in. były szef SKW, Piotr P., na którym ciążą zarzuty kontaktów z funkcjonariuszami FSB.

screen TVP Info

Kandydat KO na prezydenta, Rafał Trzaskowski wystosował wczoraj list do prezydenta Andrzeja Dudy, w którym pyta o cel jego środowej wizyty w USA.

Według niego jeśli w środę w Waszyngtonie mają zapaść bardzo ważne dla Polski decyzje, to wcześniej prezydent powinien był zwołać posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, a o szczegółach w tej sprawie poinformować także parlament. "Albo nie będą tam zapadały ważkie decyzje i wtedy oczywiście pytanie dlaczego ta wizyta ma miejsce kilka dni przed wyborami. Ja mam nadzieję, że pan prezydent Andrzej Duda nie jedzie do Waszyngtonu wyłącznie dla doraźnych celów kampanii politycznej - swojej czy prezydenta Trumpa. Stąd ten list i stąd te pytania" - stwierdził Trzaskowski.

List Trzaskowskiego i krytyczne głosy części opozycji na temat wizyty prezydenta Dudy w USA skomentował w programie Michała Rachonia Maciej Rusiński, szef Klubu "Gazety Polskiej" w Nowym Jorku.

- Im więcej tych głosów i ostentacyjnych symboli lojalności wobec Rosji... Jako przykład można podać to, co zrobił Rafał Trzaskowski w zeszłym tygodniu. Było to absolutnie szokujące, gdy obwieścił skład grona swoich doradców ds. bezpieczeństwa

 - mówił Rusiński.

To powinno wywoływać alarmy wśród sojuszników Polski w ramach NATO. Nie był to jedyny sygnał, było ich więcej. Mamy podważanie przez polską opozycję pozycji polskiego rządu, który kontestuje Nord Stream 2. Inwestycja nie jest w interesie USA, które nałożyły ostre sankcje na firmy współbudujące ten gazociąg i w tej chwili jego ukończenie stoi pod znakiem zapytania 

- dodał.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta, Rafał Trzaskowski, zaprezentował w zeszłym tygodniu zespół ds. bezpieczeństwa i obrony Polski. Znalazł się w nim m.in. były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Piotr P., wokół którego w przeszłości pojawiło się wiele kontrowersji. Ponadto, na Piotrze P. ciążą prokuratorskie zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych jako funkcjonariusza SKW oddelegowanego do Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO oraz zarzuty kontaktów z przedstawicielami FSB.

„Gazeta Polska” dotarła do nowych, sensacyjnych zdjęć dokumentujących moskiewskie kontakty obecnego doradcy Rafała Trzaskowskiego z szefami Federalnej Służby Bezpieczeństwa Rosji. Kim są ludzie tworzący zespół doradców wojskowych Trzaskowskiego? Skąd w otoczeniu prezydenta stolicy tak wiele osób z kręgu dawnej Służby Bezpieczeństwa i kadry dowódczej komunistycznego wojska? - o tym pisze w specjalnym wydaniu tygodnika "Gazeta Polska" Adrian Stankowski. Już od dziś w kioskach!

 

 Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

 

#Piotr P. #Rafał Trzaskowski #Maciej Rusiński

rn
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo