Cała partia sera wycofana ze sklepów!

Główny Inspektorat Sanitarny, w ramach ostrzeżenia publicznego dotyczącego żywności, poinformował o wycofaniu z obrotu partii produktu „Ser Koryciński swojski naturalny, ser dojrzewający z surowego, pełnego mleka krowiego”.

zdjęcie ilustracyjne
Alexey Klen; pixabay.com / Creative Commons CC0

Powodem jest wykrycie bakterii Listeria monocytogenes w trakcie badań urzędowych w trzech z pięciu badanych próbek. Spożycie produktu zanieczyszczonego Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.

Wycofaniu podlega partia produktu „SER KORYCIŃSKI SWOJSKI NATURALNY, Ser dojrzewający z surowego, pełnego mleka krowiego”.

Producent: Zarzeccy Sp. z o.o., 16-140 Korycin, Mielniki 19, Wet. Nr Ident. 20117216. Dystrybutorem jest Lidl sp. z o.o. sp. k., Jankowice, ul. Poznańska 48, 62-080 Tarnowo Podgórne
Data produkcji: 01.06.2020. Data produkcji jest jednocześnie numerem partii. Termin spożycia do 01.07.2020

Państwowa Inspekcja Sanitarna bezzwłocznie po uzyskaniu dyskwalifikujących partię wyników badań poinformowała dystrybutora produktu – Lidl sp. z o.o. sp. k. i inspekcję weterynaryjną właściwą do kontroli producenta.

GIS podał, że firma Lidl niezwłocznie po otrzymaniu informacji zadecydowała o rozpoczęciu procedury wycofania z rynku przedmiotowego artykułu. Inspekcja weterynaryjna rozpoczęła kompleksową kontrolę w zakładzie produkcyjnym.

Konsumenci powinni sprawdzić, czy mają wskazaną partię produktu. Produkt z tej partii należy wyrzucić lub zwrócić do sklepu, w którym został kupiony.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#ser #GIS #Główny Inspektorat Sanitarny

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo