Adam Małysz mógł zarazić polskich skoczków? Wszystko jest pod kontrolą - uspokaja PZN

W Polskim Związku Narciarskim ze spokojem przyjęto informację o zakażeniu koronawirusem Adama Małysza. "Nie panikujemy, wszystko jest pod kontrolą. Adam ostatni raz widział się z zawodnikami 12 czerwca" - powiedział sekretarz generalny PZN Jan Winkiel.

facebook.com/KamilStochOfficial/

Małysz obecnie pełni funkcję dyrektora koordynatora ds. skoków i kombinacji norweskiej w PZN.

Przede wszystkim chciałbym poinformować, że nikt z zawodników, ani z członków sztabu nie ma objawów zakażenia koronawirusem. Cała grupa przebywa na zgrupowaniu w Wiśle i jest izolowana w hotelu

- podkreślił Winkiel.

Sekretarz powiedział również, że PZN pozostaje w stałym kontakcie z sanepidem i dostosowuje się do wszelkich zaleceń:

Z otrzymanych informacji wynika, że jest bardzo małe prawdopodobieństwo, aby Adam mógł zarazić kogokolwiek, poza osobami, z którymi jest w stałym i bliskim kontakcie. Nie panikujemy, wszystko jest pod kontrolą. Adam ostatni raz widział się z zawodnikami 12 czerwca. Mimo to sondujemy możliwość przebadania całej grupy skoczków i sztabu.

Adam Małysz wśród zakażonych koronawirusem

Małysz o zakażeniu poinformował w poniedziałek na swoim profilu na Facebooku:

Witajcie kochani. Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach, miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa. Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo. Mam nadzieję, że tak będzie do wyzdrowienia.

Jak dodał, ruszyły także procedury obowiązujące w takiej sytuacji, m.in. kwarantanna oraz poinformowanie osób, z którymi się spotykał.

Piszę o zarażeniu również tutaj, by chronić innych i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. To ważne, by wszyscy, którzy mieli ze mną kontakt w ostatnim czasie, przebadali się i podjęli niezbędne w takich okolicznościach środki ostrożności. Jak wiecie, przestrzegam zasad bezpieczeństwa, ale okazuje się, że to nie wystarcza. Niech ta sytuacja będzie i dla Was przestrogą – dbajcie o siebie i uważajcie

- zakończył jeden z najwybitniejszych zawodników w historii skoków narciarskich.

 

 


Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Adam Małysz #koronawirus #skoki narciarskie

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo