Piontkowski, który jest także szefem podlaskich struktur PiS, wziął dziś udział w konferencji prasowej w Białymstoku, na której przedstawiono społeczny komitet poparcia kandydatury prezydenta Andrzeja Dudy.

"Cały komitet poparcia Andrzeja Dudy w województwie podlaskim to kilkaset osób. Ten komitet ciągle się rozrasta, będziemy ciągle zbierali kolejne deklaracje, ta akcja wspierania pana prezydenta Andrzeja Dudy ciągle trwa"

- mówił Piontkowski.

Dodał, że "to nie są tylko i wyłącznie środowiska polityczne, to nie tylko i wyłącznie samorządowcy". "Ale także przedstawiciele różnych środowisk, to także prawnicy, to także pracownicy uczelni wyższych różnych specjalności, to także związek zawodowy Solidarność, kombatanci związani z ruchem antykomunistycznym, ale też często po prostu zwykli ludzie: nauczyciele, pracownicy wielu przedsiębiorstw, którzy na co dzień w politykę się nie angażują" - powiedział minister. Przypomniał, że w regionie kandydaturę Dudy poparło ponad 300 samorządowców różnego szczebla.

Piontkowski dodał, że osoby, które zaangażowały się w komitety poparcia Dudy uważają, iż "lepszego kandydata niż Andrzej Duda nie ma".

"To jest człowiek, który pozwoli na to, aby Polska przez kolejne lata się rozwijała, pozwoli na to, aby był zgodna współpraca prezydenta rządu i większości parlamentarnej tak jak to było przez ostatnie kilka lat"

- powiedział.

Jednym z inicjatorów powstania komitetu jest poseł PiS Jarosław Zieliński. "Cieszymy się z tego, że osoby prezentujące tak różne środowiska, można powiedzieć, że wszystkie środowiska, jakie możemy sobie wyobrazić, przywołać, postanowiły wejść w skład komitetu poparcia pana prezydenta Andrzeja Dudy, dając osobiste świadectwo poparcia, bo to jest bardzo istotne" - mówił Zieliński.

Dodał, że każdy kto ma autorytet, daje przykład, że warto popierać Andrzeja Dudę. "Dlatego też to osobiste świadectwo (...), to nie jest postawa anonimowa, tylko to jest pokazanie, że popieramy pana prezydenta, to jest też przekonywanie tych, którzy nie są zdecydowani" - mówił Zieliński i podziękował wszystkim osobom, które weszły w skład komitetu.

W konferencji wzięli udział też inni członkowie komitetu m.in. przedstawiciele podlaskich struktur Solidarności, Klubu Więzionych, Internowanych, Represjonowanych w Białymstoku, naukowcy z białostockich uczelni, prawnicy oraz ludzie kultury.