Żalek ma rację

  

Cokolwiek by mówić o TVN i PO, jedno jest pewne. Ładnie się ze sobą dobrali. Rafał Trzaskowski, który w reakcji na niewygodne pytania chce wyrzucić dziennikarza z pracy. Budka wraz z Tomczykiem usiłujący zagłuszyć Samuela Pereirę, byle nie pozwolić redaktorowi portalu TVP Info zadać niewygodnego pytania. No i ostatni wyczyn gwiazdy TVN, Kolendy-Zaleskiej, która wyrzuciła ze studia posła Żalka za to, że ten... nie chciał mówić tego, co ona chce.

To, tak przy okazji, idealnie pokazuje, jakie są standardy tej strony, która tak lubi mówić o wolności. Wolność, jak widać, ma bardzo wyraźne granice. Nie mówisz tego, co chcemy – wyrzucamy cię z roboty albo ze studia, jeśli u nas nie pracujesz. Jednak ten straszny, pisowski reżim jest dużo bardziej liberalny. Wracając do Kolendy-Zaleskiej – warto zwrócić uwagę na to, w jak putinowskim stylu zmanipulowała słowa Żalka. Stwierdziła, że Żalek powiedział o gejach i lesbijkach, iż nie są ludźmi. Oczywiście poseł nic takiego nie stwierdził. Krytykował konkretną, skrajnie lewicową ideologię, która sama siebie określa jako LGBT. Żalek ma rację. Ideologia LGBT to nie ludzie. Na szczęście. Każdy, kto uważa, że gej musi być skrajnym lewakiem, i kto usiłuje utożsamić go z poglądami skrajnej lewicy, jest manipulantem i homofobem. To tak jakby twierdzić, że każdy Żyd musi być komunistą, a Niemiec faszystą. To, że tak manipuluje lewica, jest oczywiste. Robi ona mniej więcej to samo co z kobietami – usiłując językowo, poprzez termin „feminizm”, narzucić wrażenie, że każda kobieta musi mieć lewicowe poglądy, popierać aborcję i być sympatykiem antify oraz nienawidzić katolicyzmu. Ofiarami tej manipulacji są głównie same kobiety, a w wypadku ideologii LGBT – sami geje itd. Z drugiej strony warto zwrócić uwagę, że prawica popada często w pułapkę zastawioną przez lewicę – czyli daje się nabierać na ten szantaż i, na zasadzie odruchu Pawłowa, postrzegać faktycznie orientację seksualną jako równoznaczną z poglądami politycznymi. A prawda jest banalna. Gej, jak każdy człowiek, może być lewicowy, prawicowy, wierzyć w Boga albo być ateistą, w końcu – być w porządku albo nie. Tyle. I Kolenda mogłaby sobie to do łba wbić.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts