Wicepremier Gliński odwiedził w Stębarku (woj. warmińsko-mazurskie) budowę muzeum na Polach Grunwaldzkich. Będzie to według zamierzeń, całoroczna nowoczesna placówka. Do tej pory turyści odwiedzający pola pod Stębarkiem mogli zwiedzać wystawy w okresie wakacyjnym, w sezonowym małym muzeum.

Wicepremier Gliński pytany przez dziennikarzy o ocenę postępu prac, odpowiedział, że jest zadowolony. Muzeum grunwaldzkie jest jedną z 85 inwestycji muzealnych realizowanych obecnie przez Ministerstwo Kultury - mówił.

To jest dobry przykład współpracy, bo dla polskiej kultury warto współpracować. Wszyscy chcemy, by Muzeum Pola Bitwy Grunwaldzkiej było odpowiednie. Tu były dość skromne dotychczas czynione inwestycje. Miejsce jest słynne. Co roku na inscenizację bitwy przyjeżdża 100 tys. ludzi, ale myślę, że po zbudowaniu tego muzeum frekwencja będzie większa.

– ocenił wicepremier Gliński.

Jak dodał, grunwaldzkie muzeum będzie nowoczesną placówką, która będzie także spełniać funkcje kulturotwórcze, chociażby w zakresie wspierania inicjatyw rekonstrukcyjnych.

Będzie tu sala, w której rekonstruktorzy będą mogli ćwiczyć, przeprowadzać turnieje i to w tej chwili jest rzecz naturalna. Rekonstruktorzy znajdą tu swój dom

– dodał.