Śląskie: setki interwencji strażaków w związku z burzami i ulewami

320 razy interweniowali do czwartkowego wieczora strażacy z woj. śląskiego w związku z burzami i ulewami, przechodzącymi nad regionem. Interwencje dotyczyły przede wszystkim pompowania wody z zalanych miejsc oraz usuwania połamanych konarów drzew.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Jak przekazała rzeczniczka śląskiej straży pożarnej mł. bryg. Aneta Gołębiowska, do godz. 20 w całym regionie odnotowano 320 interwencji, w tym 26 wiatrołomów. Najwięcej działań strażacy prowadzili na terenie Bytomia (48), Mikołowa (44), Tychów (37) oraz Tarnowskich Gór (25).

W Bytomiu ulewa spowodowała po południu poważne utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Podtopione zostało m.in. jedno z newralgicznych skrzyżowań oraz fragment przelotowej ulicy Piłsudskiego.

Rzeczniczka śląskiej straży pożarnej podkreśliła, że mimo licznych wyładowań atmosferycznych i miejscowo silnych ulew, dotąd obyło się bez obrażeń ludzi oraz znacznych strat. Strażacy spodziewali się jednak kolejnych zgłoszeń, opady zapowiadano nadal na wieczór i noc.

We wtorek po południu i wieczorem utrudnienia związane z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi sygnalizowały Koleje Śląskie. Zgodnie z informacjami na stronie przewoźnika część pociągów w południowej i zachodniej części regionu była opóźniona o ok. 15-20 minut.

Według informacji służb kryzysowych wojewody śląskiego ostrzeżenia dotyczące burz z gradem i silnym wiatrem dotyczyły w czwartek całego regionu. Miejscami prognozowano opady do 50 mm deszczu i prędkość wiatru osiągającą do 90 km/h.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#pogoda #burza #burze #interwencje strażaków #Śląsk

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo