Kantar: Największe poparcie dla Zjednoczonej Prawicy

76 proc. badanych deklaruje chęć udziału w wyborach do Sejmu. 37 procent z nich oddałoby głos na Zjednoczoną Prawicę (bez zmian), 31 procent na KO (wzrost o 8 punktów proc.), a po 7 procent zagłosowałoby na Konfederację, Lewicę oraz PSL-Koalicję Polską – wynika z czerwcowego badania Kantar.

opracowanie własne

Kantar podkreśla, że w czerwcu 76 proc. Polaków deklaruje chęć udziału w wyborach do Sejmu po epidemii koronawirusa. 39 proc. respondentów zdecydowanych jest do wzięcia udziału w głosowaniu, natomiast 37 proc. badanych raczej planuje wziąć udział w wyborach. Głosować nie zamierza 16 proc. respondentów; 8 proc. zapowiada, że raczej nie pójdzie głosować, taki sam procent osób mówi, że zdecydowanie nie weźmie udziału w wyborach. 8 proc. Polaków jeszcze nie wie, czy odda swój głos w wyborach.

Z badania wynika, że w czerwcu wśród Polaków, którzy zadeklarowali gotowość wzięcia udziału w wyborach do Sejmu, największe poparcie - 37 proc. uzyskuje Prawo i Sprawiedliwość razem z Solidarną Polską i Porozumieniem. Na drugim miejscu z poparciem na poziomie 31 proc. uplasowała się Koalicja Obywatelska. Do Sejmu dostałaby się również Konfederacja, Lewica oraz PSL-Koalicja Polska razem z Kukiz’15 uzyskując po 7 proc. głosów.

Kantar podkreśla, że w porównaniu do wyników z poprzedniego miesiąca, w czerwcu poparcie dla partii rządzącej nie zmieniło się. Wzrost odnotowała natomiast Koalicja Obywatelska (o 8 punktów procentowych).

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo w dniach 5-10 czerwca na reprezentatywnej 986 – osobowej próbie pełnoletnich mieszkańców Polski (preferencje partyjne: N=743 osób deklarujących „zdecydowanie” lub „raczej” zamiar uczestniczenia w wyborach).

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#sondaż #Kantar #poparcie dla partii politycznych #Sejm #wybory #Zjednoczona Prawica #Lewica #Konfederacja #PSL-Koalicja Polska #Koalicja Obywatelska

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo