Treści z gier jako lektura szkolna? Premier przedstawił innowacyjny pomysł

Gry komputerowe wchodzą już do kanonu polskiej kultury i warto to wykorzystać. Dlatego my również dzisiaj rozważamy, żeby treści z tych gier wchodziły do lektur nieobowiązkowych - podkreślił premier Mateusz Morawiecki, który odwiedził w czwartek siedzibę firmy "11 bit studios" w Warszawie.

Premier przygląda się pracy przy tworzeniu gry
twitter.com / @PremierRP

 

Premier, który odwiedził w czwartek siedzibę firmy "11 bit studios" podkreślał, że Polska nie ma nagromadzonego przez lata kapitału, dlatego należy szukać nowych obszarów w gospodarce. "Musimy poprzez naszą kreatywność, innowacyjność, wyszukiwać nowe tematy, nowe branże" - mówił.

Jako jedną z takich branż wskazał branżę gamingową, do której - jak podkreślał - rząd stara się "dopasować" system, w tym system kształcenia programistów. Morawiecki stwierdził, że studia gamingowe takie jak "11 bit studios" to "oczka w głowie" polskiej gospodarki.

Morawiecki podziękował wszystkim twórcom gier komputerowych za to, że rozsławiają imię Polski na świecie i tworzą nową branżę, która jest na świecie warta już 150 mld dolarów. Szef rządu zaznaczył, że za kilka lat ta suma ma się podwoić. "Polacy stają się kreatorami tej nowej rzeczywistości gospodarczej, która w nowym, coraz bardziej cyfrowym świecie będzie coraz ważniejsza" - powiedział szef rządu.

Poprzez włączanie gier również do systemu szeroko rozumianej edukacji będziemy w stanie poszerzyć granice naszej wyobraźni, a poprzez to również wnieść coś nowego do kultury nie tylko Polski, ale kultury całego świata

- dodał Morawiecki.

"Gry komputerowe wchodzą już do kanonu polskiej kultury i warto to wykorzystać. Dlatego my również dzisiaj rozważamy, żeby treści z tych gier wchodziły do lektur nieobowiązkowych" - podkreślił premier we wpisie na Twitterze. 

 

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#lektury nieobowiązkowe #gry komputerowe #Mateusz Morawiecki #11 bit studios

tm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo