Jednym z tematów środowej debaty w TVP była polityka społeczna. Zadając pytanie, prowadzący powiedział, że "prezydent Warszawy zapowiedział, że jego marzeniem jest udzielenie pierwszego homoseksualnego ślubu, jego zastępca zaś zaproponował tzw. etapowanie, czyli najpierw związki partnerskie, potem małżeństwa homoseksualne, a w końcu adopcja dzieci przez pary homoseksualne".

- To oczywiście wymaga zmian ustaw i konstytucji RP, czy pan jako prezydent zgodzi się na te zmiany?

- pytał prowadzący.

Gdy przyszła kolej na Rafała Trzaskowskiego, ten nie zamierzał odpowiedzieć wprost na pytanie.

Powiedział, że w jego programie są związki partnerskie. Wskazał, że jednak obecnie należy się skupić na związanym z epidemią "chaosie, za który odpowiada rząd", oraz na milionie osób bezrobotnych. Ocenił, że "rząd pozostawił samym sobie" bardzo różne grupy ludzi, np. osoby wolnych zawodów i żyjące z turystyki.

Dodał, że w jego programie są m.in. darmowe żłobki i przedszkola dla wszystkich.

Ostatni z postulatów brzmiał:

„Stypendia dla uzdolnionej młodzieży”.

Kolejna wpadka prezydenta Trzaskowskiego?

Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży przywołał na Twitterze słowa radnej Koalicji Obywatelskiej Agaty Diduszko-Zalewskiej z sesji Rady Warszawy. Ta poinformowała, że za obniżeniem budżetu o aż połowę, na stypendia Centrum Myśli Jana Pawła II dla warszawskich dzieci, stoi Zarząd miasta st. Warszawy, na czele z prezydentem Rafałem Trzaskowskim.

W wyniku tej decyzji, budżet skurczył się z 2,5 mln zł na 1,2 mln zł.

Dla kogo stypendia?

Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II adresowane są do uczniów i studentów uczących się w Warszawie, którzy mimo trudnych warunków materialnych, zdrowotnych bądź rodzinnych mają dobre wyniki w nauce oraz osiągają sukcesy naukowe, artystyczne, sportowe lub angażują się w różnorodne działania społeczne. To inicjatywa, której początki sięgają 2005 roku.

Stypendia to nie tylko wsparcie finansowe, ale także autorski program edukacyjny, który umożliwia jego uczestnikom wszechstronny rozwój, zapewnia im możliwość realizowania własnych pomysłów, pobudza do podejmowania nowych wyzwań i stawiania sobie ambitnych celów.