Bonem turystycznym jutro zajmie się Sejm? Wiceminister: Kolejne wsparcie dla polskich rodzin

- To dobry pomysł prezydenta, żeby wspomóc rodziny, a przede wszystkim dzieci, które chciałyby wypocząć, a w okresie pandemii jest to utrudnione. (...) Bon to również wsparcie dla branży turystycznej, która jest obecnie w bardzo trudnej sytuacji - powiedział Niezalezna.pl wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, Stanisław Szwed, pytany o bon turystyczny.

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda zapowiedział uruchomienie bonu turystycznego w wysokości 500 zł na każde dziecko na potrzeby wypoczynku krajowego. Być może sprawą bonu turystycznego już jutro zajmie się Sejm.

Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej, Stanisław Szwed ocenił, że bon turystyczny będzie kolejnym wsparciem dla polskich rodzin.

To dobry pomysł prezydenta, żeby wspomóc rodziny, a przede wszystkim dzieci, które chciałyby wypocząć, a w okresie pandemii jest to utrudnione. Dobrym pomysłem jest też to, aby bon turystyczny mógł zostać wykorzystany w przyszłym roku, do końca 2021 r. Z bonu będzie można zatem skorzystać np. w ferie przyszłego roku i w okresie wakacji. Bon to również wsparcie dla branży turystycznej, która jest obecnie w bardzo trudnej sytuacji

- mówił.

Odpowiadając na zarzuty opozycji, że bon jest "kiełbasą wyborczą i przekupstwem" wiceminister wskazał, że "kampania wyborcza jest zaplanowana wcześniej i było wiadomo już 5 lat temu, że odbędą się kolejne wybory prezydenckie. a nikt nie przewidział, że dotknie nas pandemia koronawirusa i będzie potrzebne wsparcie".

 

Źródło: niezalezna.pl

#Stanisław Szwed #MRPiPS

Lidia Lemaniak
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo