Tożsamość, głupcze!

  

Im bliżej pierwszej tury wyborów prezydenckich, tym bardziej będzie się zaostrzała debata publiczna. Sztabowcy Rafała Trzaskowskiego to ludzie stojący za sukcesem Donalda Tuska i tym samym Platformy Obywatelskiej w 2007 r., i trzeba o tym pamiętać.

Teraz mamy podobny arsenał chwytów jak 13 lat temu, tylko w nowym opakowaniu. Tak samo pojawiają się celebryci, którzy mówią o wyjeździe z Polski, łamią długopisy i epatują porównaniami sytuacji homoseksualistów do sytuacji Żydów w przedwojennych Niemczech, co ma rodzić skojarzenie, że zaraz będzie w Polsce tak, jak w III Rzeszy. Państwo artyści już dawno zapomnieli o decyzjach rządu Tuska dotyczących podatków, przez co stracili sporo pieniędzy. Jak zawsze dla nich liczy się przede wszystkim „bycie w europejskim towarzystwie”. Podobnie sprawa wygląda z lewacko-liberalnymi mediami, których pracownicy już dawno przestali udawać apolityczność. W odpowiedzi na metody działań sztabowców Rafała Trzaskowskiego najlepszą bronią jest odwołanie do tożsamości. Polacy teraz mają wybór – albo Polska mocna, silna, suwerenna, albo słaba, ubezwłasnowolniona przez Niemcy i Rosję. Warto odrobić lekcję historii z 1772 r. i tego, co się działo później.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts