Samorządowiec PO agituje na profilu urzędu na rzecz Trzaskowskiego. "Na bezczela, po bandzie"

Wczoraj późnym wieczorem, na oficjalnym profilu warszawskiej dzielnicy Ursynów, pojawiła się wyborcza „agitka” na rzecz kandydata Platformy Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego. - Agitacja wyborcza na oficjalnym profilu Urzędu Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy. Na bezczela, po bandzie. Jak ich patron. Jako mieszkaniec Ursynowa jestem zniesmaczony - skomentował sprawę radny województwa mazowieckiego Wojciech Zabłocki.

Rafał Trzaskowski
fot. Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Na profilu urzędu udostępniono post z oficjalnego profilu „Trzaskowski 2020” z komentarzem: Dziś potrzebujemy Silnego Prezydenta i Wspólnej Polski [pisownia oryg.]. Autorem wpisu był obecny burmistrz Ursynowa z Platformy Obywatelskiej, Robert Kempa

Agitacja wyborcza nie jest niczym złym, ale problem pojawia się wówczas, gdy jest ona prowadzona w urzędach, które mają służyć wszystkim obywatelom, bez względu na ich poglądy polityczne, na co zwrócił uwagę radny województwa mazowieckiego i dzielnicy Ursynów, a wcześniej burmistrz Pragi Północ, Wojciech Zabłocki.

Do sprawy odniósł się także były burmistrz Ursynowa Piotr Guział, który podkreślił, że urząd podległy prezydentowi Warszawy promuje go jako kandydata na prezydenta.

Burmistrz Robert Kempa tłumaczył się pomyłką i przeprosił, jednak dodał, że „potrzebujemy Silnego Prezydenta i Wspólnej Polski”, podtrzymując de facto swoje poparcie dla Rafała Trzaskowskiego.

Kempa zaznaczył, że urzędnicy nie mieli ze sprawą nic wspólnego, a post „Trzaskowski 2020” udostępnił on sam.

To nie pierwsza taka historia z burmistrzem Ursynowa w roli głównej. 14 stycznia, na facebookowym profilu Roberta Kempy pojawił się nietypowy wpis. "Strach się bać" - napisał polityk Platformy Obywatelskiej, pozując z osobą w masce z wizerunkiem Jarosława Kaczyńskiego. Wszystko to działo się na terenie urzędu, a w tle widoczne były symbole narodowe i dzielnicy Ursynów. 

 

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

#Rafał Trzaskowski #Robert Kempa #Ursynów #kampania prezydencka 2020

Przemysław Obłuski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo