Doradcy Trzaskowskiego z PRL. Kim otoczył się kandydat Koalicji Obywatelskiej?

Rafał Trzaskowski zaprezentował swoich doradców ds. bezpieczeństwa. Wśród nich, oprócz byłego szefa SKW mającego prokuratorskie zarzuty – Piotra P., są również byli funkcjonariusze WSI i osoby, których kariery wojskowe rozpoczynały się w PRL - pisze dziś "Gazeta Polska Codziennie".

Rafał Trzaskowski
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Piotr P. to były szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego, wokół którego w przeszłości pojawiło się wiele kontrowersji. Ciążą na nim prokuratorskie zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych, gdy był funkcjonariuszem SKW oddelegowanym do Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO oraz zarzuty kontaktów z przedstawicielami FSB.

Oprócz niego w radzie zasiada Jarosław Stróżyk, który służył w Wojskowych Służbach Informacyjnych. Inną znaną postacią jest generał Zbigniew Głowienka, w latach 80. słuchacz Akademii Sztabu Generalnego im. gen. broni Karola Świerczewskiego w Rembertowie. Zresztą obsada kolegium Rafała Trzaskowskiego składa się w większości z wojskowych zaczynających swoją karierę w PRL. W zasadzie z ośmioosobowego kolegium tylko Piotr P., generał Radosław Kujawa i Jacek Najder nie załapali się na służbę w PRL.

Doradca Anatol Wojtan pracował w Sztabie Generalnym już w 1989 r. Listę uzupełnia pułkownik Piotr Gąstał, były dowódca JW GROM.

Wszystkich doradców Rafała Trzaskowskiego łączy jedna zasadnicza rzecz – niechęć do PiS i byłego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.

CZYTAJ WIĘCEJ w dzisiejszym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie".

 


Źródło: Gazeta Polska Codziennie

#Rafał Trzaskowski #doradcy

Jacek Liziniewicz
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo