Jak poinformował rzecznik prasowy 3. PBOT kpt. Witold Sura, "żołnierze z rzeszowskiego Batalionu Lekkiej Piechoty ubezpieczali rejon pokonywania przeszkody wodnej na rzece San w miejscowości Radomyśl nad Sanem".

Ćwiczenie taktyczne dla terytorialsów z Podkarpacia rozpoczęło się 9 czerwca i potrwa do końca tego tygodnia. W tym czasie wydzielony pododdział żołnierzy z podkarpackiej brygady współdziała z "pancerniakami" z 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa

– mówił kpt. Sura.

Zwrócił uwagę, że "to już kolejny test wiedzy i umiejętności taktycznych podkarpackich terytorialsów".

Po trzech latach szkolenia żołnierze z Podkarpacia sprawdzają się we wspólnym praktycznym ćwiczeniu z jednostkami wojsk operacyjnych. W czasie współdziałania z kawalerią pancerną pododdział z Rzeszowa zrealizują zagadnienia w zakresie rozpoznania i ubezpieczenia rejonu działania, organizacji posterunków kontrolnych i obserwacyjnych

– wyjaśnił rzecznik.

Dodał, że te umiejętności "żołnierze OT przyswoili podczas szkolenia indywidualnego, specjalistycznego i trwającego zgrywania pododdziału".

3. PBOT im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. Pług powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku.