Rafał Trzaskowski zapowiedział, że jeśli wygra wybory, złoży wniosek do Sejmu o postawienie byłego szefa MON Antoniego Macierewicza przed Trybunałem Stanu. W jego ocenie Macierewicz odpowiada za osłabienie zdolności obronnych Polski.

Zastępca rzecznika PiS, pytany o tę zapowiedź na wtorkowej konferencji w Warszawie zaznaczył, że głęboko wierzy, że przez najbliższe pięć lat prezydentem pozostanie Andrzej Duda.

„Jeśli chodzi o pana Rafała Trzaskowskiego, to rozumiem tego typu zapowiedzi jako próbę mobilizacji swojego twardego elektoratu, tzw. twardego anty-PiS-u, dla którego pan minister Macierewicz jest wrogiem publicznym numer jeden”

– powiedział Fogiel.

Jak podkreślił, nie zgadza się z opinią Trzaskowskiego na temat Macierewicza. „Pan minister Macierewicz zasłużył się dla polskiej obronności. Rozpoczął procesy modernizacyjne, które dzisiaj kontynuuje pan minister (obrony narodowej) Mariusz Błaszczak” – powiedział. Wśród wcześniejszych zasług Macierewicza Fogiel wymienił też rozwiązanie WSI i działalność opozycyjną w PRL.

Fogiel ocenił, że tę zapowiedź kandydata KO można łączyć „z obietnicą przywrócenia emerytur esbekom”.