„Trzaskowski staje przeciwko mieszkańcom swojego miasta”. Kaleta: nie wypłaca lokatorom odszkodowań

Rafał Trzaskowski staje przeciwko mieszkańcom swojego miasta; konsekwentnie nie wypłaca lokatorom odszkodowań - powiedział dziś przewodniczący komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Sebastian Kaleta. Wezwał też prezydenta stolicy do "opamiętania się".

Rafał Trzaskowski
Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

Podczas konferencji prasowej Kaleta przypomniał, że komisja weryfikacyjna na początku maja wydała 15 decyzji, w których przyznała lokatorom zreprywatyzowanych nieruchomości ponad 400 tys. zł. odszkodowań. Zwrócił też uwagę, że w przypadku nieruchomości objętych tymi decyzjami lokatorzy doznawali wielu krzywd w tym podpaleń, uciążliwych remontów i podwyżek czynszów.

Kaleta podkreślił przy tym, że prezydent stolicy Rafał Trzaskowski "konsekwentnie nie wypłaca lokatorom odszkodowań" przyznanych przez komisję. Jego zdaniem, Trzaskowski w kwestii reprywatyzacji kontynuuje politykę Hanny Gronkiewicz-Waltz.

"On konsekwentnie staje przeciwko mieszkańcom swojego miasta. To jest niedopuszczalne, żeby włodarz polskiej stolicy ciągał przed sądy tych, którzy tak dużo już wycierpieli"

- mówił.

Szef komisji weryfikacyjnej wezwał przy tym Rafała Trzaskowskiego do "opamiętania się".

"Niech da już spokój lokatorom, niech w końcu pozwoli żeby odzyskali oni sprawiedliwość i godność"

- dodał Kaleta.

Polityk zwrócił też uwagę, że posłowie PiS złożyli w poniedziałek projekt nowelizacji ustawy o szczególnych zasadach usuwania skutków prawnych wydanych z naruszeniem prawa stołecznych decyzji reprywatyzacyjnych, który ma - zdaniem autorów -usprawnić procedurę przyznawania odszkodowań lokatorom.

"Skoro Rafał Trzaskowski nie wypłaca tych odszkodowań, sądzi się ze swoimi mieszkańcami, to środki, które komisja odzyskała dla Warszawy, zostaną przekazane na fundusz reprywatyzacji i z tego funduszu mieszkańcy, którzy mają decyzje komisji otrzymają należne odszkodowania i zadośćuczynienia"

- wskazał.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#afera reprywatyzacyjna

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo