Seremet nie wie, co się dzieje w prokuraturze

TYLKO U NAS! Publikujemy treść zawiadomienia posła Tomasza Kaczmarka, który został wezwany na przesłuchanie. Ma się ono odbyć we wtorek.

TYLKO U NAS! Publikujemy treść zawiadomienia posła Tomasza Kaczmarka, który został wezwany na przesłuchanie. Ma się ono odbyć we wtorek. A jeszcze dzisiaj rano prokurator generalny Andrzej Seremet twierdził, że śledztwo dotyczące defraudacji funduszu w Agencji Wywiadu nie wiąże się z aferą Amber Gold.

„Gazeta Polska Codziennie” ujawniła dzisiaj, że kilka tygodni temu stołeczni śledczy otrzymali zawiadomienie Tomasza Kaczmarka, posła PiS. Dotyczyło ono podejrzenia popełnienia przestępstwa ulokowania pieniędzy z funduszu operacyjnego Agencji Wywiadu w Amber Gold.

Z kolei prokurator generalny Andrzej Seremet dzisiaj w Radiu ZET twierdził, iż nie ma takiego postępowania. - Mogę potwierdzić tylko, że jest prowadzone śledztwo w sprawie defraudacji funduszy w Agencji Wywiadu, ale to śledztwo nie ma żadnego związku ze sprawą Amber Gold. To są niezależne śledztwa - powiedział Andrzej Seremet.

Tymczasem poseł Kaczmarek ujawnia portalowi Niezależna.pl, że otrzymał już wezwanie w tej sprawie. – Przesłuchanie ma się odbyć we wtorek o godz. 11 – mówi nam.

Co ciekawe, na wezwaniu z prokuratury napisano: "w związku z treścią nadesłanego do tutejszej prokuratury w drodze służbowej złożonego przez pana zawiadomienia podejrzenia popełnienia przestępstwa niegospodarności i przekroczenia uprawnień przez kierownictwo jednej ze służb specjalnych , które polegało na zainwestowaniu w piramidę finansową Amber Gold pieniędzy z funduszu operacyjnego tej służby, tj. o czyn z artykułu 231 kodeksu karnego."

Seremet o tym nie wie?

Niezależna.pl dotarła również do treści zawiadomienia posła Tomasz Kaczmarka, które nosi datę 30 sierpnia.

 

Źródło: niezalezna.pl,Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo