Universal przesuwa kolejne premiery. Wśród nich post-apokaliptyczny „Bios” z Tomem Hanksem

Powodem decyzji Universal Pictures jest oczywiście sytuacja wywołana przez pandemię COVID-19. Premiera „Bios” zostanie przeniesiona z 2 października na 16 kwietnia 2021 r. 

John Bauld from Toronto, Canada / CC BY (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)

Reżyserem filmu „Bios” jest Miguel Sapochnik, asystent reżysera „Game of Thrones”. Scenariusz, który opowiada historię robota „żyjącego” na post-apokaliptycznej ziemi jest dziełem Craiga Lucka i Ivora Powella. Robot został zbudowany, przez umierającego konstruktora w celu ochrony jego ukochanego psa. Musi nauczyć się co to miłość, przyjaźń oraz jakie znaczenie ma ludzkie życie. Hanks gra w filmie rolę chorego twórcy robota.

Producentami filmu są: Robert Zemeckis i Kevin Misher, zaś producentami wykonawczymi: Zemeckis, Craig Luck, Sapochnik, Andy Berman i Adam Merims.

Decyzja w sprawie filmu „Bios” została ogłoszona po tym, jak Warner Bros. przeniósł osiem swych premier w tym filmów: „Tenet”, „Wonder Woman 1984” oraz czwartej części filmu Matrix. Studia zostały zmuszone do zmiany harmonogramów wydawania, gdyż kina były zamknięte na trzy miesiące, a także z powodu opóźnienia w produkcji.

Universal Pictures i Blumhouse Productions zdecydowały w tym tygodniu że „nadprzyrodzony” thriller „You Should Have Left” będzie miał swą premierę na wideo premium na żądanie zamiast planowanego debiutu w kinach. Film z udziałem Kevina Bacona i Amandy Seyfried będzie dostępny na życzenie od 19 czerwca.

Universal wypuścił także w piątek komedię Juda Apatowa „The King of Staten Island” z Petem Davidsonem w cyfrowym serwisie wypożyczalni zamiast tradycyjnej premiery filmowej.

W kwietniu studio wrzuciło „Trolls World Tour” na wideo na żądanie i w drive-ins. 

Tymczasem „Szybcy i wściekli” kolejna część filmu „F9”, kontynuacja „Minionków” i „Sing 2” zostały przeniesione na 2021 rok.
 

 Źródło: niezalezna.pl, Variety

 

Jacek Szpakowski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo